Bolesność piersi, sutków jako objaw ciąży

konkretne objawy ciąży

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę  jednym z jej objawów może być nadmierna tkliwość piersi a także wrażliwość i bolesność sutków.
Tego typu odczucia zna jednak większość kobiet i niekoniecznie związane są one  z poczęciem dziecka. Sygnalizują bowiem  nadejście miesiączki. Skoro bolesność piersi  może być objawem zarówno napięcia przedmiesiączkowego jak i ciąży to skąd wiedzieć czym są wywołane ? Otóż możemy zaobserwować delikatne różnice, podkreślając jednak, że u każdej kobiety objaw jakim są bolesne i wrażliwe piersi odczuwany może być indywidualnie .

Kiedy zbliża się miesiączka wiele kobiet spostrzega, że jej  piersi stają się nabrzmiałe. Jeżeli  doszło do zapłodnienia również mogą odczuć podobne objawy czyli tkliwość i  powiększenie, zwykle jednak są one o  wiele silniejsze aniżeli te przed miesiączką.
Nie każda kobieta jednak odczuwa napięcie piersi przed wystąpieniem miesiączki a  te spowodowane poczęciem mogą pojawić się zarówno kilka dni po zapłodnieniu jak i nieco później.
Warto zaobserwować czy zmiany nastąpiły także w  brodawkach piersi, jeśli kobieta zaszła w ciążę stają się one wrażliwe na dotyk, ciemniejsze, powiększają się także na nich grudki. Oznacza, że przygotowują się do laktacji.
Jeśli kobieta doskonale zna swoje ciało, obserwuje zmiany podczas cyklu miesięcznego z pewnością łatwiej będzie jej dostrzec te, nawet najbardziej subtelne różnice .

bolesne piersiciąża i piersi

2 Responses to “Bolesność piersi, sutków jako objaw ciąży”

 • Marek says:

  witam moja dziewczyne bola piersi i sudki ostatni okres miala 18 pazdziernika a mamy juz 30 listopad a okresu nadal niewidac
  czy przuch moze juz sie pokazac po 5 tygodniach od zekomego zaplodnienia ?
  29 ,11 wieczorem robilismy test i okazalo sie ze niejest lecz czy wieczur to dobra pora na robienie testu ??
  z gory dziekuje za pomoc

 • Annaaa2121 says:

  Od kilku dni bolą mnie sutki gdy dotykam, nigdy wcześniej mnie nie bolały, w sobotę miałam dni płodne i kochałam się z Mężem. Dużo czytałam o bolacy skutkach ze niby ciąża, wątpię bo długo nie mogłam zajść.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Read previous post:
Podwyższona temperatura jako objaw ciąży

Czym jest PTC czyli podstawowa temperatura ciała? Czy  podwyższona  może być oznaką, że jest się w ciąży - w ciele...

Close