Najczęstsze objawy ciąży

Wszystko o ciąży

Zdawać by się mogło, że już wszystko na temat ciąży zostało powiedziane. Napisano mnóstwo poradników, stworzono wiele programów i dokumentów telewizyjnych. Wiedz jednak, że od momentu ujrzenia II kresek na teście ciążowym każdy dzień  będzie upływał pod znakiem wielu wątpliwości.

Szczególnie gdy zaczną pojawiać się  typowe objawy ciąży mogą nieść one za sobą mnóstwo  pytań i trosk. Już  samo podejrzenie, że możesz być w ciąży wzbudzi u ciebie wiele emocji. Jeżeli zobaczysz u siebie taki objaw jak plamienie implantacyjne, zaobserwujesz  podwyższoną temperaturę ciała  a następnie  dojdzie do zatrzymania miesiączki  będziesz prawie  pewna, że test ciążowy będzie pozytywny. Kobiety mają jednak skłonność do zmian swojego nastawienia zatem możliwe, że nagle owe plamienie jak  i tych kilka dodatkowych kresek na termometrze  wyda ci się nie mieć  większego znaczenia a zatrzymanie miesiączki weźmiesz za lekkie opóźnienie i postanowisz jeszcze poczekać. Tym bardziej zachęcamy do lektury naszego poradnika.
Czy znowu czujesz metaliczny posmak w ustach, zwłaszcza  po wymiotach a nudności pojawiają się coraz częściej ? Może w natłoku codziennych zajęć  warto znaleźć chwilę i zajrzeć do kalendarzyka ? Miesiączka miała pojawić się 2 tygodnie temu …  cóż, teraz już wiesz dlaczego od niedawna zupełnie nie smakuje ci wieczorna lampka wina a rzucenie papierosów było niezwykle łatwe. Po prostu odrzuciło cię od wszelkich używek, nawet od kawy – to jest typowy objaw ciąży !
Wciąż słyszy się, że ciąża to nie choroba, widzi uśmiechnięte ciężarne kobiety reklamujące eleganckie ubrania bądź kosmetyki, myślisz więc  : „ dlaczego ja czuję się tak fatalnie ?” .
Uspokajamy, że to pierwsze objawy ciąży tak mocno dają o sobie znać, nie będą jednak towarzyszyły ci przez całe  9 miesięcy. Poczytaj w naszym poradniku jak długo trwają nudności, czy wrażliwe i bolesne piersi to normalny objaw a także kiedy minie dokuczliwe rozdrażnienie i senność.
Gdy zajdziesz w ciążę nareszcie dowiesz się czym są słynne zachcianki i czy każda ciężarna kobieta je miewa. Poczytaj czy zachcianki to mit  i czy w ich konsekwencji będziesz musiała po urodzeniu dziecka  odwiedzić …. dietetyka  .
Typową dolegliwością  występującą w ciąży jest zgaga, kobiety ciężarne  często narzekają również na uczucie wzdęcia. Czy to rzeczywiście ciąża ma wpływ na występowanie tych objawów czy może złe odżywianie ?
Częste wizyty w łazience  to również sygnał, że możesz być w ciąży . Niewykluczone jednak, że  taka częstotliwość oddawania moczu to po prostu objaw infekcji dróg moczowych – o tym również  piszemy w naszym poradniku.
W czasie tych 9 miesięcy, które będą niezwykle fascynującym etapem w twoim życiu poznajesz  swoje ciało od nowa. Warto aby  ciąża oraz wszelkie  zachodzące podczas niej zmiany nie stanowiły dla ciebie żadnej zagadki.

brak miesiączkiplamienie implantacyjne

One Response to “Najczęstsze objawy ciąży”


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*