Odrzucenie, wstręt do papierosów, alkoholu, używek – jako objaw ciąży

konkretne objawy ciąży

Wszelkie używki w czasie ciąży są zakazane i każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę, że tylko od niej zależy eliminacja szkodliwych czynników. Jeżeli jednak nie ma  jeszcze pojęcia  o rozwijającej się  ciąży okazuje się, że może liczyć na … swój własny  organizm.

w ciążyCiało jest bowiem niesamowicie inteligentną maszyną kiedy więc dochodzi do zapłodnienia błyskawicznie zaczyna koncentrować się na tym aby stworzyć jak najlepsze warunki do rozwoju nowego życia.

Nagła niechęć  do porannej kawy, zaciągnięcie się papierosem, które wywołało  mdłości a nawet wymioty czy też awersja do ulubionego drinka lub  lampki wina – to właśnie  mogą być objawy ciąży!

Pewne, niewłaściwe  nawyki, które towarzyszyły kobiecie na co dzień teraz w czasie ciąży nie są akceptowalne przez jej organizm. I nawet jeśli dalej sięga po papierosa, nie stanowi on już dla niej takiej przyjemności a ochota na kawę zdecydowanie się zmniejsza.

Tego typu objawy mogą również iść  w parze z innymi dolegliwościami początku ciąży. Senność, osłabienie, mdłości  i wymioty  – dym papierosowy czy  lampka wina dodatkowo spotęgowały by złe samopoczucie co sprawia, że są odrzucane.

W okresie tak niezwykłym jak ciąża  warto zatem słuchać swojego organizm, na szczęście jej objaw jakim jest  niechęć  do używek pojawia się  zwykle bardzo szybko.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Read previous post:
Zmiany nastroju, drażliwość jako objaw ciąży

Wiele objawów napięcia przedmiesiączkowego mylonych jest  z objawami ciąży. Jednym z nich są wahania nastroju oraz nadmierna drażliwość u kobiety.

Close