Podwyższona temperatura jako objaw ciąży

konkretne objawy ciąży

Czym jest PTC czyli podstawowa temperatura ciała? Czy  podwyższona  może być oznaką, że jest się w ciąży – w ciele kobiety rozwija się nowe życie ?pierwsze objawy ciążyOtóż termiczna metoda określania płodności stosowana bardzo często przez kobiety starające się o potomstwo jest bardzo pomocna w rozpoznawaniu faz płodnych i niepłodnych cyklu miesięcznego. Pomaga określać kiedy nastąpi owulacja przez co zwiększa parom szanse na spłodzenie potomka.

Kobiety pragnące zajść w ciążę zwykle baczniej  obserwują swoje ciało w tym właśnie PTC, aby metoda ta miała sens muszą być jednak przestrzegane pewne zasady. Przede wszystkim pomiar należy wykonywać zaraz po przebudzeniu (po co najmniej 3 godzinnym ciągłym wypoczynku), o tej samej godzinie a w czasie jednego cyklu nie należy zmieniać rodzaju termometru. Należy także trzymać się jednego miejsca pomiaru (np. waginalny czyli w pochwie). Pomiary zaczynamy najpóźniej piątego bądź szóstego dnia cyklu. Wszystkie pomiary zapisujemy aby otrzymać czytelny i jasny do zinterpretowania wykres.

Jeżeli kobieta od kilku miesięcy regularnie prowadzi dokładne pomiary to z łatwością spostrzeże objaw ciąży jakim jest podwyższona temperatura (nawet powyżej 37 °C). Zwiększona ilość progesteronu, który to odpowiedzialny jest za podtrzymanie ciąży, podwyższa ciepłotę ciała. Jeżeli objaw ten  wystąpi po owulacji i utrzymuje się przez minimum 2- 3 tygodnie  można zakładać ciążę.

Warto jednak wykonać test ciążowy w celu potwierdzenia naszych przypuszczeń gdyż podwyższona temperatura ciała u kobiety może mieć tez inne przyczyny np. przeziębienie, stan zapalny w organizmie czy też zaburzenia w narządach rodnych .

temperatura ciała


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Read previous post:
Mdłości, nudności, wymioty – jako objaw ciąży

Jeżeli kobieta uskarża się na złe samopoczucie a dokładniej nudności lub zostanie przyłapana na wymiotowaniu z pewnością pierwszą myślą obserwującej...

Close