Przebarwienia hormonalne jednym z objawów ciąży

Czy to objawy ciąży

Przebarwienia hormonalne w ciąży to jeden z częściej obserwowanych objawów. Jeżeli kobieta uważnie obserwuje swoje ciało to  już w pierwszych jej tygodniach zauważyć może, że obwódka brodawek piersi staje się ciemniejsza a wszelkie piegi czy pieprzyki bardziej wyraziste.

Objawy ciąży pierwszy tydzieńJednym z charakterystycznych objawów ciąży jest pojawienie się ciemnej  linii biegnącej od spojenia łonowego do pępka.
Przebarwienia  w czasie ciąży zauważalne są również na wargach sromowych. Pojawić się mogą także na twarzy – te brunatne  plamy o nieregularnej postaci nazywane są ostudą ciężarnych . Ten mało estetyczny objaw ciąży  pojawia się zwykle w II  jej trymestrze a zanika w kilka tygodni do kilku miesięcy po urodzeniu dziecka. Jeżeli kobieta obserwuje u siebie tego rodzaju zmiany na skórze jednak test ciążowy okazał się negatywny powinna skonsultować je w gabinecie dermatologicznym.

Ślinotok i metaliczny posmak w ustach jako objaw ciąży.

Metaliczny posmak w ustach oraz wzmożone wydzielanie śliny –  podczas ciąży te objawy zwykle towarzyszom innym nieprzyjemnym symptomom jakimi są nudności i wymioty.
Powodujące dyskomfort w ustach uczucie pojawić się może na początku ciąży i trwa zwykle tyle co  mdłości czyli do około 12 tygodnia.
Jeżeli u kobiety pojawiły się wspomniane objawy : ślinotok a wraz z nim gorzki, metaliczny,  nieprzyjemny  posmak, dołączają  do tego mdłości lub / i wymioty … warto sięgnąć po test ciążowy.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Read previous post:
Odrzucenie, wstręt do papierosów, alkoholu, używek – jako objaw ciąży

Wszelkie używki w czasie ciąży są zakazane i każda kobieta powinna zdawać sobie sprawę, że tylko od niej zależy eliminacja...

Close