Zmęczenie, senność jako objaw ciąży

Czy to objawy ciąży

I trymestr ciąży to czas kiedy kobieta będzie potrzebowała wiele odpoczynku. Naturalną bowiem reakcją organizmu na ciążę jest uczucie zmęczenia mimo takiej samej ilości snu jak dotychczas.

Mnóstwo zmian jakie zachodzą w ciele kobiety, zwiększona produkcja hormonów powoduje, że kobieta odczuwa senność i zupełny brak energii co, jeśli nie wie o swoim stanie, może budzić niepokój.
Ciągła potrzeba drzemki może być zatem sygnałem aby wykonać test ciążowy. Rozwijające się nowe życie jest bowiem nierzadko przyczyną ospałości u kobiety.

Warto zadbać w tym okresie o prawidłową dietę (witaminy , minerały ) oraz  odpowiednią ilość snu. Dzień należy organizować sobie tak aby ilość obowiązków nie była zbyt duża. Wskazane są krótkie przerwy w pracy oraz choć mała drzemka po powrocie do domu. Dobrze zrobi również chociaż krótki spacer na świeżym powietrzu. Uczucie senności i zmęczenia zwykle mija wraz z nadejściem II trymestru, który charakteryzuje zdecydowany  przypływ energii.

A czy mogą być inne przyczyny nadmiernej senności aniżeli rozwijające się w kobiecie nowe życie? Oczywiście np. takie jak zbyt duża ilość pracy, mała ilość snu, zła dieta czy też przeziębienie. Wiele kobiet odczuwa również takie objawy przed miesiączką.

ciąża i zmęczenie


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Read previous post:
Częste oddawanie moczu jako objaw ciąży

Czy większa niż dotychczas ilość wizyt w toalecie zawsze zwiastuje ciążę ? Otóż, może ale nie musi być jej objawem....

Close