Zmiana apetytu, preferencji smakowych i zachcianki jako objawy ciąży

konkretne objawy ciąży

Chyba wszyscy znamy opowieści o mężach spieszących  do sklepu nocnego po różnego rodzaju przysmaki dla ciężarnej żony. Czy są prawdziwe czy rzeczywiście kobieta spodziewająca się dziecka ma nieodpartą chęć np. na czekoladę z rodzynkami, mimo tego, że właśnie wybiła północ … I nie istotne też, że przed ciążą nie przepadała za tym smakołykiem.
Cóż … okazuje się , że wiele kobiet właśnie tak dowiaduje się o swoim stanie. Poranna kawa przestaje smakować a na liście zakupów pojawiają się nowe, coraz bardziej „podejrzane„ produkty. Zmienia się apetyt, przychodzi nagła niepohamowana ochota na „coś„ lub przeciwnie na widok swojego ulubionego specjału kobieta odczuwa  wstręt.
Wielokrotnie taką rewolucję w  preferencjach smakowych wyjaśnia test ciążowy …  i jego pozytywny wynik.  A co sprawia, że tak zmienia się nasz  gust kulinarny  i wręcz  nie poznajemy samych siebie ?  Burza hormonalna zachodząca w organizmie kobiety w czasie ciąży może wpływać  na zmysły węchu i smaku. Aby niczego nam i dziecku nie brakowało (składniki mineralne ) nasze ciało w inteligentny sposób informuje nas o niedoborach poprzez właśnie  np. apetyt (zachciankę ! ) na konkretny  produkt.

Warto jednak nauczyć się odróżniać to czego potrzebuje organizm od … bycia łasuchem bo kolejna porcja czipsów czy cała tabliczka czekolady to nic godnego pochwały.

Więcej na ten temat można znaleźć na moim ulubionym forum. Polecam szczególnie dział jakie są pierwsze objawy ciąży.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Read previous post:
Wzdęcia jako objaw ciąży

Kobiety w ciąży, szczególnie w pierwszych miesiącach uskarżają się na różnego rodzaju dolegliwości żołądkowo - jelitowe. Mdłości, często wymioty a...

Close