Zmiany nastroju, drażliwość jako objaw ciąży

Czy to objawy ciąży

w ciąży

w ciąży

Wiele objawów napięcia przedmiesiączkowego mylonych jest  z objawami ciąży. Jednym z nich są wahania nastroju oraz nadmierna drażliwość u kobiety. Niejedna, tuż przed miesiączką odczuwa  niezmiernie  uciążliwy objaw,  kiedy to najbardziej błaha sprawa potrafi wyprowadzić z równowagi lub sprawić ogromną przykrość. Rozżalenie, smutek a nawet gniew i złość jak się okazuje zupełnie bez powodu – wiele kobiet przechodząc PMS odczuwa dodatkowo wstyd bo zupełnie nie potrafi zapanować nad emocjami.

A jak jest w przypadku gdy na kobietę wpływają  hormony ciążowe ? Z pewnością łatwiej byłoby dostrzec objaw ciąży jakim są wahania nastrojów jeśli kobieta nie odczuwałaby podobnego przed miesiączką. Należałoby w tym przypadku poczekać do jej terminu (czyli zaledwie kilka dni !) kiedy test ciążowy rozwiąże zagadkę czym są spowodowane .  Przeważnie jednak zmiany nastroju jako symptom ciążowy są bardziej nasilone od  objawu PMS  dlatego właśnie zaczynają budzić podejrzenia kobiety.
Ciąża to prawdziwa rewolucja, tak w organizmie kobiety jak i życiu zatem takie objawy u ciężarnej jak łzy na przemian ze śmiechem nie powinny budzić zdziwienia.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Read previous post:
Zmęczenie, senność jako objaw ciąży

I trymestr ciąży to czas kiedy kobieta będzie potrzebowała wiele odpoczynku. Naturalną bowiem reakcją organizmu na ciążę jest uczucie zmęczenia...

Close